PVC membran izolasyonu uygulamalarında binalarda suya karşı en hassas yüzeyler temeller ve çatılardır. PVC membran izolasyon uygulama detaylarında kullanılan yanlış malzeme zaman içinde, ilk uygulamadan çok daha zor ve pahalı olabilecek pvc membran yalıtımı için onarım ve yenileme gerektirmektedir.

Günümüzdeki teknik ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda mükemmel denebilecek bir seviyeye ulaşan PVC su yalıtım membranları temelden ara katmanlara ve ara katmanlardan çatıya kadar tek kat olarak uygulanabilen ideal bir su izolasyon ve yalıtım sistemidir.

PVC, Poli Vinil Clorid kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. PVC membran izolasyon uygun ve gerekli katkı maddelerinin yardımıyla oluşturulan, uzun ömürlü, tüm hava koşullarına karşı dayanıklı, sağlam ve geri dönüşümlü, ekolojik bir alaşım olup, bu özellikleri ile çevreye duyarlı tüketiciler tarafından da tercih edilmektedir.PVC (polyvinyl chloride) çatı membranları, 1960’ların başlarında Avrupa’da kullanılan ilk PVC-tabanlı sistemlerle birlikte, termoplastik membranlar tarihinde en eski yere sahiptir. Polyester donatılı PVC çatı membranları, tarihsel çizgisini güçlendiren uzun süreli dayanıkılığı dışında birçok üstün özelliğe sahiptir ve bu sayede sektörel kullanımında büyük bir artış kaydetmiştir.

PVC Su Yalıtım Membranları, en çok tercih edilmesini şu özelliklerine borçludur: Yüksek kalite güvencesi, uzun hizmet ömrü, zor alev alma özelliği, yüksek mekanik dayanım, buhar geçirgenlik, sıcak hava ile kusursuz ek yeri kaynağı imkanı, iklimsel şartlara karşı yüksek dayanım, bitki köklerine dayanım, kolay kullanım ve uygulama olanağı ve estetik olması (yani çeşitli renklerde üretim imkanının olması).