Poliüretan sprey köpük izolasyonu uygulaması, eskiyen ve ısı yalıtımı, su yalıtımı eksikliği bulunan çatıyı yeniden yapmaya ihtiyaç duymadan, kapalı hücre yapısı sayesinde hem ısı yalıtımı hem de su yalıtımı özelliği ile benzersiz çatı yalıtımı ve konfor sağlamaktadır. Püskürtme Poliüretan sprey Köpük ile sert çatı yalıtımı 2 şekilde gerçekleştirilir; mevcut kiremit yüzeyine veya beton yüzey üzerine kiremit uygulaması öncesinde oluşturulmuş arasına uygulanır.

Sprey Poliüretan köpük, kuru ve tozdan arındırılmış kiremit yüzeyine herhangi bir mekanik sabitlemeye veya yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür. Uygulama sonrasında Poliüretan sprey köpük üzerine Polyurea uygulaması ile ek yersiz su yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlanmış olur. Beton kalıp sistemi ile oluşturulmuş çatı alanlarında 5x5 taşıyıcılar arasına uygulanan Poliüretan sprey köpük, zahmetli kesme ve monte etme işlemlerine gerek olmadan beton zemin üzerine yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür. Böylece, normal yalıtım malzemeleri döşendiği zaman oluşan ek yerleri olmadan, kesintisiz ısı yalıtımı ile yoğunlaşmayı engelleyen bir poliüretan köpük yalıtım tabakası elde edilir.

Buhar bariyerine gerek duyulmaz. Su yalıtımı ve ses yalıtımına olanak sağlar. Böcek, haşere barındırmaz ve anti bakteriyeldir. Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz. Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.