Membran; genellikle sıcak, ılıman iklim kuşağının baş gösterdiği yerlerde tercih edilen Atactic Polypropylene (APP) katkılı, polimerdik bitümlü su yalıtım örtüsüdür. Cam tülü ya da polyester keçe taşıyıcılı olarak 1m eninde üretilmektedir. Membran izolasyonu; yapıların, su yalıtımında uygun koşullarda ekonomik çözümler sunar. Membran, yapıların ve ya inşaat alanlarının, suyun neden olduğu olumsuz etkilere karşı korunması, yaşadığımız alanların konforlu bir su yalıtımı veya izolasyonu sağlanması için yapıların temel, perde, bodrum, bahçe, teras ve çatılarında, köprü, viyadük gibi farklı yüklere maruz kalan yapılar içinde uygun bir su izolasyon (yalıtım) malzemesidir.

Şalumo alevi ile uygulanan bitümlü membran izolasyon, kolay uygulanır ve sorunsuz uzun özürlü bir koruma sağlar.Bitüm (asfalt) esaslı bu yalıtım malzemesi reçinesinde yapısını güçlendirici çok farklı ve güçlü polimerler içermektedir. Bu polimerler malzemeye çok farklı dayanıklılık gücü katmakla birlikte membranın kolay uygulanmasında ve mükemmel bir izolasyon (yalıtım) sağlamasında önemli rol oynamaktadır. Polimerlerle takviye edilmiş bitüm, farklı çekme, kopma ve yırtılma dayanıma sahip polyester ya da cam tülü taşıyıcılar kullanılarak nihai özelliklerine ulaşmaktadır.

Taşıyıcı özellikleri ile doğru orantılı olarak çok farklı detaylarda ve iklim şartlarına uyumlu, uygulama ve kullanım kolaylığı sunarken, bitümlü membranı diğer su yalıtım malzemelerinden ayıran önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. . Betonarme binaların ve yapıların içerisine su ve nemin girmesini engelleyerek onları, aşınmalara ve engellere karşı korur. En iyi bir biçimde yalıtım sunar .